Вибираючи «стиль під себе», люди немов шукають крапку перетину двох світів: ствіту інтер'єрів, зі своїми законами, канонами, історією, і світу власних щиросердечних і смакових переваг. Тому вимоги до «свого стилю» інтер'єру і прості, і складні одночасно: він повинен відповідати звичкам, у життєвому просторі повинно бути комфортно, елементи декору повинні гармоніювати із внутрішнім світом людини. Канони основних інтер’єрних стилів у деякій мірі враховують психологічні особливості різних людей. Наприклаж, вважається, що класика, модерн більше підходять для людей спокійних і врівноважених. «Кантрі» - по душі романтикам і мрійникам. Напроти ж, хай-тек, мінімалізм, «техно» - стилі для динамічних і енергійних людей. Однак всі перераховані стилі в період свого розквіту виявляються затребуваними людьми із самими різними психологічними особливостями. Іншими словами, люди нерідко віддають перевагу тим стилям, які їм «не підходять». І тут доводиться йти на компроміси, пристосовуючи елементи модного дизайну до власного світовідчування.
Флегматик, холерик, сангвінік, меланхолік це ті чотири основних психотипи або темпераменти, які впливають на характер людини, особливості його реакцій, його почуття й емоції. Взагалі знання про темпераменти широко використаються в багатьох сферах діяльності - психології, педагогіці, менеджменті, але в тому числі й у дизайні інтер'єрів. Відомо, що в реальності не існує чітко позначених типів характерів. Найчастіше в кожній людині змішано кілька типів. У молодості всі ми трошки холерики, нас багато чого цікавить, хочеться все встигнути й скрізь побувати. У зрілих літах активність вгасає, їй на зміну приходить обґрунтованість і впевненість: ми стаємо трохи сангвініками й флегматиками. А до старості разом з досвідом і утомою раптом відкриваємо в собі нотки меланхоліка. Почувати себе комфортно в часі й просторі, як не дивно, допомагає поінформованість про власний темперамент. Адже від того, яким темпераментом пронизане наше життя, залежить і те, у якій обстановці ми будемо почувати себе найкраще, наприклад, які меблі нам протипоказані, а які ні, які кольори будуть дратувати, а які, навпроти, умиротворяти.#меблі
Сангвінік - природжений лідер, сила якого відчувається буквально з перших хвилин спілкування, тому оточуючі ставляться до нього з повагою і деяким побоюванням. Активність у людей цього типу переважає над емоційністю і дозволяє прораховувати і знаходити вірні й вигідні шляхи вирішення проблем. Як правило, вони знають ціну грошам, але вміють бути благородними і при необхідності розлучаться з останньою копійкою, щоб виручити друга. Чи варто дивуватися, що у цих діяльних людей маса друзів і безліч різних справ. Інтер'єр, який оточує сангвініка, привітний і оптимістичний, він до країв переповнений радістю та енергією. Це просторі приміщення з великими вікнами і високими стелями, прикрашені настільки улюбленими господарем арками і колонами, тут багато світла (природного та штучного) і різних аксесуарів, особливо дзеркал, адже кожного разу, зустрічаючи власне відображення, сангвінік може переконатися у власній привабливості. Меблі сангвініка не обмежують простір, а, навпаки, немов роблять його об'ємнішим. Оформлення інтер'єру, як правило, витримано в гармонійних колірних поєднаннях і надає відчуття урочистості і свята. Тут доречний колір топленого молока, а також жовтий і помаранчевий тони, які підтримають у господарі почуття впевненості у власних силах, підживлять його енергією і допоможуть зберегти здоров'я. Можливі різні комбінації коричневих тонів і відтінків, здатних додати житлу відчуття стабільності і грунтовності. У декорі переважають орнаментальні композиції з витонченим і вишуканим малюнком.
Холерик - людина напориста, непослідовна і непостійна, яка любить швидкі успіхи і приголомшливі перемоги. Життєві надзавдання він звик вирішувати за допомогою потужного штурму, який далеко не завжди вдається. У разі поразки він з тією ж силою і одержимістю перемикається на рішення якої-небудь іншої проблеми і анітрохи не переживає з приводу зміни напряму. Подібну непостійність врівноважує завидна креативність і віртуозна творча винахідливість, що дозволяє зробити з нічого щось. Представники цього типу обожнюють керувати, тому інтер'єр холерика відрізняється слухняністю і податливістю до будь-яких видозмін. При чому зміни такі, щоб улюблений хазяїн міг провести їх не дивлячись, буквально однією лівою. Тому столи тут розсувні, замість стін - мобільні перегородки, а двері та вікна повинні бути дуже міцними, оскільки постійно відкриваються і закриваються. Ідеально підходить для цих цілей і так звані "модульні" меблі, які безперешкодно розбивається на блоки - гардероб, стійку, стелаж. Особливе, почесне місце в такому інтер'єрі займають красиві стильні штучки і сімейні раритети, підтверджуючі незаперечність авторитету їх власника та пов'язані з тим чи іншим, але обов'язково успішним періодом його життя. Колірна гамма інтер'єру на противагу його гарячій натурі холодна буквально, як лід. Її основний відтінок - синій, який заспокоює і охолоджує буйну голову, можливі різноманітні бірюзові та зелені тони, які створюють відчуття захищеності, відгородженості і відстороненості від зовнішнього світу
Меланхолік - це сукупність чуйності, вразливості, довірливості і сугестивності. Ці люди часом настільки закомплексовані, що розгублюються з будь-якого приводу і навіть без нього. Можливість займатися улюбленою справою меланхолікові випадає нечасто, як правило, їх сумна доля - вічна надія на те, що "завтра буде краще, ніж учора". Саме вона і втілюється в інтер'єрі, сором'язливому і пафосному одночасно і до того ж збудованому в романтично-містичному дусі. Тут зібрано все, що колись підносилося або купувалося від усього серця, переходячи від люблячих до улюблених. Може, тому вони і так важливі для меланхоліка, адже в них акумульований найсильніший заряд добра, яке вселяє впевненість і дає сили. Речі, що існують в контексті "меланхолійного" інтер'єру, і відчуття, народжені ними, за своєю суттю є оберегами для господаря. Чи варто дивуватися, що простір тут за допомогою ширм, перегородок і колірних кордонів розділений на безліч різних куточків, усамітнившись у яких, так приємно споглядати минуле і розмірковувати про майбутнє. Вагоме значення набувають меблі та аксесуари, форма яких повинна бути максимально округлою - щоб створити відчуття захищеності і відчуття "свого куточка". З приводу колірної гами "меланхолійного" інтер'єру думки розділяються. Одні твердять про переважно жовтих кольорах: від кольору "швейцарського сиру" до кольору бурштину. Інші наполягають на поєднанні ніжних відтінків з насиченими кольорами, особливе місце серед яких займають пурпурно-бузкові, теракотові, охристі і синьо-зелені тони.
Флегматик - найспокійніша натура, у якої активність і емоційність наближені до нуля. Він прагматичний і терплячий, розважливий і обережний. На роботі він - чудовий виконавець, акуратист, маестро рутинних операцій. Там, де інші не витримують монотонної і нудної праці, він незамінний. У поведінці цієї людини немає нічого непередбачуваного, йому невластиво дивувати оточуючих, стабільність і спокій - ось головні риси його характеру і, як наслідок, його інтер'єру. Зазвичай флегматики оточують себе спокійними і надійними речами - масивними меблями із безліччю полиць, шафок, етажерок і міні-комодів, адже для кожної штучки раз і назавжди виділяється певне місце. Переважаючими кольорами в такому інтер'єрі будуть сірий і коричневий, а найбільш відповідним матеріалом для меблів дизайнери одностайно визнають дуб. Освітлення неяскраве, зазвичай штучне, світильники прості за формою і позбавлені екстравагантності. Ще одна відмінна риса такого інтер'єру - функціональність, оскільки його господар, перш за все піклується про практичність і комфорт власного оточення і тільки потім - про його красу. Втім, тут завжди знайдеться місце для всіляких аксесуарів з кераміки. Декор для "флегматичного" інтер'єру переважно невеликий за масштабом і простий за структурою, скажімо, поєднання нескладних геометричних фігур або різних по ширині смуг. Зазвичай флегматик виступає як сам собі дизайнер, але аж ніяк не через високий художній смак, через вроджену скупість.
Меблі для різних типів темпераменту
Запись в дневнике разместил пользователь Mebli-Town, 23 мар 2014.
Об авторе
Доброго дня. ми виготовлюємо корпусні меблі на замовлення - кухні, шафи, вітальні, гардероби, дитячі і багато інших меблів. можете прислати нам на прорахунок варіант, який вам сподобався, або запросити майстра на безкоштовний замір і ми створимо для вас індивідуальний проект (в нас це також безкоштовно).
Дзвоніть 093 548 44 88, 383 63 71 Олександр
Також долучайтесь до нас в соц. мережах)
https://vk.com/mebli_town
http://www.odnoklassniki.ru/meblitown
http://www.facebook.com/groups/MebliTown/