Як визначити рН питної води ?

Тема в разделе "Объявления: продажа, ремонт квартир и пр.", создана пользователем Юлия Моторная, 10 окт 2012.

  1. Кожного дня ми п'ємо воду та використовуємо її для приготування їжі. Та чи кожну воду можна вживати?
    Згідно гігієнічних вимог до питної води, її рН має знаходитися в діапазоні 6,5-8,5, у випадку мінеральних вод - рН?4,5 (відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»).
    Проте як саме можна встановити рН води в побутових умовах йдеться у статті "Перевірка рН питної води у водопровідній воді, свердловинах, колодязях" завідувача лабораторії альтернативної енергетики та екологічних досліджень Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс» Олени Можаровської (http://www.labprice.ua/statti_pro_v...u_vodoprovidnij_vodi_sverdlovinax_kolodyazyax).
    Водневий показник (рН) - показник, що характеризує властивість води, зумовлену наявністю в ній вільних йонів водню.
    Відповідно до значень рН, воду класифікують на сильнокислу (рН до 3,0), кислу (рН 3,0 - 5,0), слабокислу (рН 5,0 - 6,5), нейтральну (рН 6,5-7,5), слаболужну (рН 7,5 - 8,5), лужну (8,5 - 9,5), сильнолужну ( рН більше 9,5).
    Виміряти рН води в побутових умовах найпростіше за допомогою портативних рН-метрів. Ці прилади є економічними і зручними. Оскільки рН води залежить від температури, то рН-метри доцільно обирати з функцією «Автокомпенсація температури», яка підвищує точність вимірювання. Як приклади таких портативних приладів, можна розглянути моделі Ezodo 5011А, Ezodo 6011 А, EzodoMP-103таEzodo 7011.
    Кожен з цих рН-метрів дуже простий у використанні. Спочатку прилад калібрують, потім занурюють у аналізуємий розчин та обережно помішують його до стабілізації значень на дисплеї. Після використання електрод рН-метра промивають дистильованою водою та поміщають прилад у захисний чохол.
    Калібрування приладу слід проводити періодично, оскільки характеристики електроду після взаємодії з досліджуваною рідиною можуть змінитися.
    У процедурі калібрування електрода немає нічого складного. Разом із рН-метром ви отримаєте в комплекті калібрувальні буферні розчини. У залежності від діапазону рН, що вимірюється, використовують буферні розчини з рН 4,00, рН 7,00 і рН 10,01. Такі прилади як Ezodo 5011Акалібруються лише по одній точці, як Ezodo 6011 Апо двом, а EzodoMP-103таEzodo 7011по трьом. Точку для калібрування обирають найближчу до очікуваного діапазону рН-вимірювань. Для калібрування необхідно занурити рН-електрод у певний буферний розчин, дочекатися стабілізації значень і повернути регулювальний гвинт так, щоб результати на дисплеї збігалися зі значеннями рН буферного розчину. А такі рН-метри як Ezodo 7011можуть калібруватися автоматично. Його лише слід занурити в калібрувальний розчин і він автоматично розпізнає значення рН.
     

Поделиться этой страницей