Вопросы нотариусу

Тема в разделе "Софиевская Борщаговка", создана пользователем Нотариус, 14 фев 2012.

  1. Ботан

    Ботан Well-Known Member

    Это сколько квадратов в квартрирах? - интересует цена за кв м - а не за всю
     
  2. КВА

    КВА Active Member

    Можно вопрос в ничку?
     
  3. Нотариус

    Нотариус New Member

    Можно, конечно!
     
  4. Snus

    Snus Active Member

    1% сбор в ПФ при покупке недвижимости не взимается с лиц, у которых нет недвижимости. Вопрос: какие документы нужны, чтобы этот налог не платить?
     
    ВалерчеГ и Ботан нравится это.
  5. Интересный вопрос. Ждем ответа.
     
  6. Sashko

    Sashko Well-Known Member

    не сплачують ті, хто вперше купує нерухомість. Довідку з пенсійного потрібно. Інколи нотаріуси приймають лист від покупця, що він дає слово, що це перша купівля в його житті. Правда якщо ваші батькі в 90-х приватизували нерухомість - то скоріш за все діти вписані були як співвласники. цей момент треба уточнити - оскільки така приватизація прирівнюється докупівлі - і тоді треба платити пенсійний.
     
  7. AndreyS

    AndreyS Active Member

    А если договор на двоих оформляется муж и жена, то справку тоже нужно для каждого по отдельности с пенсионного ?
    И что за формат етой справки ?
     
  8. Sashko

    Sashko Well-Known Member

    а це не підкажу. поділився тою інформацію, що нарив, коли сам вивчав це питання. Нажаль, мені пройдеться платити. Може хтось більш обізнаний підкаже.
     
  9. Надеюсь нотариус, как более знающий и подскажет :)
     
  10. Нотариус

    Нотариус New Member

    Так, дійсно згідно Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" перевірка документального підтвердження сплати збору до Пенсійного фонду здійснюється лише при нотаріальному посвідченні договорів купівлі-продажу нерухомого майна. Відповідно до цього Закону від сплати збору звільняються громадяни, які придбавають житло і перебувають у черзі на отримання житла або придбавають житло вперше.
    Було надано роз'яснення Пенсійним Фондом України щодо цього питання (лист ПФУ від 13.12.1999 року № 34-1712/1851 від 13.12.99 р. такого змісту (витяг): "На сьогоднішній день в Україні не існує єдиної системи реєстрації прав на нерухоме майно та, відповідно, органу, компетентного видавати довідки на підтвердження обставини первинного придбання житла. У зв'язку з цим питанням, Пенсійний фонд України звернувся до Конституційного Суду України за офіційним тлумаченням цієї норми згаданого Закону в частині встановлення механізму звільнення громадян, що вперше придбавають житло, від сплати збору. Враховуючи наведене, вважаємо що тимчасово до вирішення зазначеного питання Конституційним Судом України нотаріус може прийняти в якості документа, що підтверджує вказану пільгу, довідку органу Пенсійного фонду України."
    Рішення Конституційного суду щодо цього питання не було. Тому, якщо мені, нотаріусу, буде надана довідка органу Пенсійного Фонду про те, що громадянин вперше придбаває нерухомість я посвідчу цей договір без перевірки сплати збору до ПФ,в інших випадках треба сплачувати.
    З повагою.
     
    ВалерчеГ и aleksey нравится это.
  11. AndreyS

    AndreyS Active Member

    Спасибо за ответ.
    Как насчет жены, если договор заключается на супружескую пару, для нее тоже нужна такая справка с пенсионного фонда?
    Заранее спасибо.
     
  12. Нотариус

    Нотариус New Member

    Да, если она будет стороной договора.
     
  13. AndreyS

    AndreyS Active Member

    Можно тогда сразу вопрос по сторонам...
    Нам сказали мартыновы что при заключении договора нужны длокументы жены и свидетельство о браке.
    Т.е получается жену можно включать как одну из сторон в договор, а можно и не включать но в любом случае нужно ее согласие на приобритение недвижимости. Я правильно понимаю механизм?
     
  14. Ksyu

    Ksyu Active Member

    а если приватизирована часть квартиры родителей, как тогда?
     
  15. Нотариус

    Нотариус New Member

    Правильно.


    Извините, не поняла вопрос?
     
  16. Ksyu

    Ksyu Active Member

    я хочу спросить, если у меня есть штамп в паспорте о части приватизированной квартиры - это считается покупкой недвижимости?
     
  17. aleksey

    aleksey Active Member

    Спасибо за ответ.
    Правильно ли я понимаю, что поскольку явного решения Конституционного суда не было, то нотариус, офомляющий сделку, сам принимает решение - взымать или нет этот 1%?
     
  18. tetatet

    tetatet Well-Known Member

    не сам, а на основании справки с ПФ.
     
  19. Snus

    Snus Active Member

    В якому законi написано, що приватизацiя на правах спiввласностi прирiвнюється купiвлi?
    "Відповідно до цього Закону від сплати збору звільняються громадяни, які придбавають житло і перебувають у черзі на отримання житла або придбавають житло вперше."
    Тi, хто є cпiввласниками приватизованоi квартири, не обов'язково купували житло.
    Це бiльш до нотарiуса питання.
     
  20. aleksey

    aleksey Active Member

    Обязательно наличия справки с ПФ - это и так понятно. Не силен в юр.вопросах, но насколько понимаю разъяснение от Пенсионного фонда - это не закон и нотаурисом во внимание может не приниматься.

    Вопрос остается актуальным. Нотариус, ответьте, если не сложно.

    P.S. Интересно, есть ли успешные примеры применения этой возможности при покупке квартиры у Мартынова (оформлении у нотариуса, с которым он работает).
     

Поделиться этой страницей